Děti a rodiče otestovali pás a dali nám 100%

Napsali o nás

www.supermamy.maminka.cz

Cestujete s dětmi? Nebo se s nimi prostě potřebujete pohybovat po městě i po ve vesnici, po cestách či necestách, případně chcete vyrazit na delší výlet? Pak by se vám mohly hodit naše tipy, z nichž některé jsme vyzkoušeli na vlastní kůži. 

Mám tříletou dceru, která toho už ujde docela dost, ale bohužel často vyráží jiným směrem a hlavně jiným tempem, než zrovna potřebuju. Od narození jsem ji často nosila, ať už v šátku nebo později v manduce, na výlety dodneška používáme krosnu. Ale nic z toho nechcete tahat s sebou, když třeba potřebujete zařídit něco ve městě, stejně jako se nechcete vláčet MHD s kočárkem.

V takový moment je nejlepší unavené nebo příliš pomalu jdoucí dítě takzvaně na koně. Jenže, v takové pozici je lepší ho přidržovat alespoň jednou ruku, ideálně oběma za nohy. Což rodiče dost omezuje. Nosítko Kawallo tohle však řeší, protože nohy dítěte drží v bezpečné pozici za vás. Navíc je malé, vejde se i do kabelky, nebo třeba do kočárku, v němž vezete mladšího potomka.

Moje dcera má čtrnáct kilo a na Kawallo si zvykla hned, dovedu si představit, že se dá použít i s dětmi dvouletými a mladšími, které už chápou a zvládají princip sezení v této pozici. Komplikací může být spánek dítěte, ale za sebe předpokládám, že dítě pomocí pásu ponesete spíš kratší než delší dobu a že tak neusne.

Tohle je zajímavé! Víte, proč matky nosí děti většinou na levém boku?

Za nosícím pásem Kawallo stojí firma Mama Chic, což je vlastně malý rodinný podnik, který se před několika lety etablovala na trhu se svými silikonovými korály. “Nosící pás Kawallo se zrodil při jedné zimní cestě do města,” popisuje Martin Koubek, který je duchovním otcem toho nápadu – vymyslel jej, aby mohl pohodlně nosit svou dceru Mayu.

Exoticky znějící pojmenování Kawallo našlo inspiraci v jihoamerickém jazyce kečua, v téhle řečí kawallu znamená kůň. Za náš rozhodně lepší volba, než kdyby nosítko dostalo nějaký infantilní název.

Zdroj

Akcnirodice.cz

Vychytávka pro volné ruce: Kawallo

Praktický pásek do kabelky, díky kterému nesete dítko bezpečně na koni a vy máte volné ruce.

Hledáte-li řešení, jak dítku občas ulevit od bolavých nožiček, jak být rychlejší na cestě kamkoliv a zároveň potřebujete mít volné ruce, pás Kawallo může být dobrým řešením. Ocení ho maminky s jedním dítkem, ve 2 dětech je to pomůcka k nezaplacení. Mně osobně každodenně pomáhá – né celý den, ale ve chvílích, kdy se chce Terezka nést a Báru třeba potřebuji tlačit v kočárku. Supr je to i na výlety, když si děti chtějí odpočinout.

Co Kawallo přesně je?

Kawallo je jednoduchý a velmi skladný pás, do kterého dětem zafixujete nožičky a připnete si ho kolem hrudníku. Jedinou podmínkou je, aby vaše dítko dokázalo sedět na koni bez toho, abyste mu drželi ručičky. Pás má řadu certifikací, takže se nemusíte bát o bezpečnost. Zároveň, což je mi moc sympatické, je to nápad jedné české akční rodinky vymyšlený přímo v terénu (prapůvodně měl podobu provazu, kterým rodiče dětem fixovali nožičky) ???? Dnes, po mnoha testováních a úpravách, jde o praktický, lehký, funkční a bezpečný výrobek. České ručičky se prostě nezapřou.

A co znamená Kawallo?

To není až tak důležitá informace, ale přišlo mi to vtipné. Kawallo je španělsky kůň. „Nosím na Kawalu“znamená „nosím na koni“ ????

zdroj

Jak Kawallo hodnotí zákazníci a testeři

Rodina Starých – testeři

Věk: 36měsíců

Váha: 13 kg

Výška: 93 cm

Kdo testoval: matka, otec, kamarádka s dcerou


1/ Jak hodnotíte materiál?

Velice příjemný, pěkná barva i vzor, dovedu si představit i na holé tělo (v plavkách atd), ale nezkoušela jsem.

2/ Jak bylo s Kawallem spokojeno Vaše dítě?

Velice. Moc ráda se nosí a tohle nošení ji přihrává ????

3/ Jak bylo pohodlné pro nosícího?

Skoro jsme ho necítili, velice příjemné.

4/ V jakých situacích jste Kawallo využili?

Výlet, procházka, nákupy, venčení psa,
cesta k doktorovi, dá se použít kdekoli.

5/ Komu byste Kawallo doporučili?

Všem, kteří chtějí (nebo musí) nosit své dítě a nemají volné ruce (kočárek, pes) nebo volné ruce nepotřebují, ale mají obavy, že by dítě mohlo z „koňa“ spadnout.

6/ V čem spatřujete největší klady (co Vás nejvíce nadchlo) a co byste naopak změnili/zlepšili?

Jednoduchost – logické použití, malá velikost a skladnost, volné ruce. Byl by tu návrh možnosti přidání (asi přicvaknutím) zádové části (přes hlavu dítěte a upevnění ve předu pro případ, kdy dítě na ramenou usne.

(přemýšlíme jak si návrh představit)

7/ Jak hodnotíte praktičnost Kawalla?

110 ze 100

8/ Jakou průměrnou dobu jste Kawallo nosili?

Průměrně půl hodiny. Max s přestávkami (už je velká, chceme, aby taky sama chodila. Plus čůrací a svačinkové  pauzy) 3 hod.

9/ Využívali jste bezpečnostní sponu na utažení oka pro nohy?

Ano, ale šlo by to i bez nich, s nimi jsme ale měli větší pocit bezpečnosti.

10/ Případné další poznámky/připomínky :

Moc vám fandíme a děkujeme za možnost testování. Všem doporučujeme a hodnotíme jen kladně. Kamarádka byla taky moc spokojená a určitě si chce nosítko koupit.

Rodina Poradových – testeři

Věk: 3,5 roku a 1,5roku

Váha: 13 kg a 9 kg

Výška: 110 cm a 90cm

Kdo testoval: maminka, tatínek


1/ Jak hodnotíte materiál?

Materiál hodnotím dobře, pohodlný, hezký. Vypadá, že něco vydrží. Jako ve škole bych hodnotila za 2.

2/ Jak bylo s Kawallem spokojeno Vaše dítě?

Starší dcera si libovala, jen na jedné procházce si stěžovala, že jí bolí nožičky. Úplně přesně nemůžeme říct, že to bylo Kawallem. Možná ji po delší době tlačila špičatá ramena mého muže. Mladší dcerce se to líbilo pouze doma, na procházce na ramenou nechce být. A když chce, tak jenom chvilinku. Podle mě ji vadí svázané nohy, a nebo je na to ještě malá a není jí to pohodlné.

Bolení nožiček může být způsobeno překročením individuální doby, kdy člověka ze sezení v této poloze mohou začít “brnět” nohy. Doporučujeme proto zařazovat odpočinkové pauzy. 

3/ Jak bylo pohodlné pro nosícího?

Manžel byl spokojený. Stěžovat jsem ho slyšela pouze tehdy, když se mu dcera opírala o hlavu. To mu není příjemné. Pohodlné jako ve smyslu usazené dítě na ramenou a jde se – pohodlné to pro manžela je. Za mě musím říct, že mě není příjemné nosit dítě na ramenou. Vážím 55 kilo, nejsem obalená měkkou vrstvou a dítě mě na ramenou po chvíli neskutečně moc tlačí. Nejpohodlnější pro mě je zatím šátek, dítě nosím v úvazu na zádech. Kawallo bych využívala jen na krátkodobé a rychlé akce. Asi jde o zvyk a časem mě to tlačit nebude.

Jsme jako autoři Kawalla též spíše kostnaté konstituce a problém nepohodlí při delším nošení jsme tedy ze začátku také řešili. Kupodivu si naše těla po pár použitích zvykla a už nás trapézové svaly netlačí. Zřejmě to ale bude také individuální záležitost.  

4/ V jakých situacích jste Kawallo využili?

Na výletech, v situacích, kdy se dětem už nechtělo chodit. Více situací jsme nestihli.

5/ Komu byste Kawallo doporučili?

Komukoliv. Všem kdo mají malé děti (minimálně už sedící, lépe však dítě cca od 2-3 let). Je to skvělé, když chcete nést dítě a zároveň mít volné ruce.

6/ V čem spatřujete největší klady (co Vás nejvíce nadchlo) a co byste naopak změnili/zlepšili?

Klady: volné ruce, rychlost zabezpečení dítěte, bezpečný posed pro dítě. Nejvíce nás nadchlo to, že dítě nespadne. Za nás bychom rozhodně potřebovali změnit oka na nohy pro dítě. Řešili bychom to spíše rozepínací klipsnou, která by se dala rozepínat a dotahovat.

Oka rozebíráme níže.

7/ Jak hodnotíte praktičnost Kawalla?

Asi za 3. Kvůli těm okům.

8/ Jakou průměrnou dobu jste Kawallo nosili?

Průměrně do 40 minut

9/ Využívali jste bezpečnostní sponu na utažení oka pro nohy?

Využívali a zjistili, že toto je jediné co nám na Kawallu vadí. Podle manžela je to neskutečně nepraktické a nebezpečné. Při usazování menší dcery jsme zjistili, že samotný člověk jí nožičky do těch oček sám prostě nedostane, a když ano, je to nebezpečné, jelikož může spadnout. Menší děti ještě nevědí a nechápou, že mají sedět a nehnout se. Nohy mají kratší a celkově navlíknout jim nožičky do oka je náročnější. Při usazování starší dcery nám vadilo to samé. Dostat nohu do oka. Jak už jsem psala výše, řešili bychom toto zapínací sponou, která by se při prvním sezení nastavila a dotáhla podle velikosti nožičky (i třeba za asistence druhé osoby). Při dalším nošení by se už jenom zacvakávala. Celý proces by byl praktičtější, bezpečnější a rychlejší pro všechny.

Problém s oky vznikl díky tomu, že v době testování neexistoval návod k použití (již ho máme), který popisuje jak nejelegantněji a nejjednodušeji Kawallo nasadit. Paní nám po vyžádání její techniku popsala a museli jsme uznat, že to není žádný med. Na oplátku od nás dostala návod a sama uznala, že “to máme vychytané”. Problém s oky a jejich natažením tím byl odstraněn. Oka na zacvakávací spony z bezpečnostního hlediska nejsou vhodná a zřejmě by ani neprošla atesty.   

10/ Případné další poznámky/připomínky :

Já bych k tomu potřebovala jako doplněk změkčující polštářky na ramena.

Jako taková malá vychytávečka mě napadlo někam našít malou kapsičku, do které by se strčilo zrcátko. Na dítě bychom se tak mohli občas kouknout.

Upgrady formou zpětných zrcátek necháme asi prozatím na lidové tvořivosti a budeme se případně těšit na poslaná fota ????

Rodina Vodákových – testeři

Věk: 7 let, 3,5 roku, 15 měsíců

Váha: 20kg, 15 kg, 8,5kg

Výška: 125cm, 100cm, 80cm

Kdo testoval: rodiče

Tentokrát šly naše prefabrikované otázky stranou a obdrželi jsme toto mamutí recenzi:

Naše testování pásu Kawallo

Nosící pás Kawallo. Zahlédla jsem toto neobvyklé spojení slov na facebooku a z nějakého důvodu mě zaujalo. Klikla jsem tedy pro více informací a zvědavě četla a zkoumala, o co vlastně jde. My máme tři děti a všechny tři jsem ve větší či menší míře nosila v nosítku či šátko/nosítku, mám tedy k nosítkům všeho druhu kladný vztah. O to větší bylo mé překvapení a nadšení, když jsem zjistila, že se jedná o nosící pás né pro malá miminka, ale pro větší děti, které už sedí bez opory a zvládnou se samy udržet ve vzpřímené poloze. A všechny děti rády jezdí na „koníčkovi“. Alespoň já osobně neznám žádné dítě, kterému by se to nelíbilo ?. A právě toto je pás Kawallo. Není to velké neskladné nosítko, ale opravdu pás, který nepřekáží a v pohodě se vejde do batohu, do kufru auta, pod kočárek a vlastně klidně rovnou připnutý na sobě, po chvilce o něm vůbec není vědět. Nepřekáží, netlačí. Praktický pomocník, který pomohl vyřešit můj problém neustálého obležení mých milovaných dětí, když rue mám bohužel jen dvě.

Samotného testování jsem se ze začátku trošku obávala. Protože se jedná o výrobek nový, pořádně jsem nevěděla, jak se do toho pustit, jak začít. Ale, nebylo třeba obav. Pro první testování jsme si vybrali krásný slunečný den a vyjeli jsme na výlet do přírody. Největší zatěžkávací zkouška pro mě byla dítě do pásu „nandat“. Andělka zrovna ten den moc nespolupracovala (tzn.nechtěla sedět jako pecka a jako každé dítě sebou pořádně šila :-)), ale měla jsem s sebou na pomoc svého muže (a dva další malé pomocníky), takže se nám to podařilo. Ve chvíli, kdy má dítě obě nožičky v třmínkách, je vyhráno. Stačí už se jen rozejít a dovolit si mít ruce volné, opravdu VOLNÉ. Pro mě to byl ze začátku trošku oříšek, bála jsem se, jestli pás vydrží Andělčiny prostocviky, záklony a výhybky, bála jsem se, jestli jsme ho správně navázali, jestli se Andělka moc nezaklání a jestli ji raději nemám jistit atd. Podle mě si tímto musí projít každý, přeci jenom máme zafixováno – dítě na koníčka, držet nohy! Nedržet a nejistit nožičky je prostě takové zvláštní. Myslím, že je to hodně o cviku, každým dalším nošením si přijdu jistější a pevnější v kramflecích. A hlavně už o tom tolik nepřemýšlím, prostě to beru, jak to je a že to funguje.

Andělka je z pásu nadšená, hned první nošení si užívala, tahala mě za vlasy, smála se, zakláněla se (a to jsem se lekla, aby mi naaahodou nevyklouzla…:-)), klasická reakce, honem chytit! Ale pás opravdu drží, je pevný a přesto pohodlný, polstry pro nožičky měkké, nikde se nezařezávají. Ani rodiči, ani dítěti. Mě osobně ten pocit volnosti překvapil, rozveselil, rozesmál, přišla jsem si jak v jiném světě. Kluci koukali, zkoumali, běhali kolem nás, tahali Andělku za nohy a samozřejmě chtěli taky zkusit. Pro upřesnění, Melíškovi jsou tři roky, Toníčkovi čerstvých sedm. Melíška zvládnu lépe, s Toníkem už je to těžší, ale nemohla jsem si dovolit zklamat tu jeho naději v očích, musel si to také zkusit – všichni rodiče jistě pochopí… Netroufli jsme si na to hned první zkoušení, na kluky vyšla řada až další den. U sedmiletého Toníčka už byl trošku problém ho do pásu nacpat, ale protože je o hodně drobnější a lehčí než děti v jeho věku, zvládli jsme to také. Každopádně každý kilogram navíc je znát, Andělka se mi na 100% nosila nejlépe a myslím, že si to i nejvíc užívá. A já s ní. Je super pocit mít holčičku za krkem a kluky vedle sebe, pocit, že žádné dítě není odstrčené. Pravdou je, ze kluci to Andělce docela závidí…

Za nás mohu Kawallo jednoznačně doporučit, osvědčilo se nám a jsem moc ráda, že zrovna my jsme měli tu čest být jedněmi z prvních, kdo tuto parádu mohl zažít na vlastní ramena. Děkuji  ?

Veronika Olejar – zákaznice

Tak už nám přišlo naše “kawallo”, nosící pás pro případ, když si chcete usnadnit nošení dítěte “na koně”. Já si ho zatím zkusila jen chvilku při venčení Fida, ale Kuba nesl malýho opičáka delší trasu a dost si kawallo pochvaloval. Volný ruce se člověk prostě hoděj a člověku pak líp chodí a záda hnedka bolej míň ???? Vyrábí ho Mama Chic (mamachic.cz) a pokud by to někoho zajímalo, víc info najde na webu www.kawallo.cz. Zatím se dá sehnat se slevou a dokonce vám pětikilo vrátěj, když si ho koupíte, otestujete, uděláte takovýhle album s fotkama, jak na kawallu nosíte a něco k tomu napíšete ???? (omezená nabídka) Ještě přidáme nějaký lepší fotky, až si na to příště vytáhneme náš Nikon. Jo a koho by nepřesvědčilo naše video, tak mrkejte video z testování