Celý Mama Chic je rodinný projekt, jež po nocích rozvíjí má úžasná žena Markéta. Po pár letech v zaměstnání, které ji plně neuspokojovalo, se rozhodla pustit na “volnou nohu” a celé to odstartovala silikonovými korálemi. Ty jsme pod značkou Mama Chic “přinesli” jako první na český trh.
Po pár letech jsme chtěli značku Mama Chic rozšířit o něco nového. Nebudeme si nic nalhávat, ale za většinou vynálezů stojí mužská lenost. Nosící pás Kawallo se zrodil při jedné zimní cestě do města. Myšlenka svázat dceři nohy a ulehčit tak svým rukám je akt přesahující, možná až popírající, mateřství.  Tím se dostávám do hry i já (Martin) a poměrně nedobrovolně i naše dcera (Maya). Leč to zní drsně, dceři se “osedlání” svého otce docela zalíbilo. No a vynález byl na světě.

Nevěřili byste, co vše je potřeba než produkt vstoupí do dravého světa e-shopů. Například “patentování” byla hračka. Oproti tomu název, to je oříšek. Máte pás pro nošení dětí “na koni” a nechcete mu dávat infantilní jméno…ale ani složité, existující, nelogické, neznějící, nesouvisející, neestetické…..

Proč tedy “Kawallo” a ne třeba “Nakoni”?

Po svých cestách do Peru mě napadlo použít nějaké slovo jazyka kečua. Kůň se v jejich řeči řekne kawallu. Pak už jen estetická změna koncovky a bylo to. Známkou dobré volby bylo, že si ono jméno naše dcera (s v té době ještě poměrně dost omezenou slovní zásobou) takřka ihned přisvojila.

Konstrukční stránka prošla, prochází a bude jistě procházet mnoha úpravami, které Kawallo vybrušují jako diamant k dokonalosti.
Nyní jsou již první kusy v prodeji a my budeme doufat, že Vás zaujmou a jejich řada se bude geometricky rozšiřovat.